Kiralık Gulet

Kiralık Gulet

Kiralık Gulet

Gulet ile yapacağınız tatilde yanınıza fazla eşya almanıza gerek yok. İki veya üç adet şort tişört gulette yeterli olacaktır. Bazı koylarda yürüyüş yapmak isteyebilirsiniz bundan dolayı yanınızda bir çift spor ayakkabı bulundurmayı ihmal etmeyin. Eğer kiralık guletler için yunan adaları olarak tatil programınızı yapıyorsanız Şengen vizeniz olması gerektiğini hatırlatırız. Eğer Türk sularında dolaşacaksanız sadece yata gelmeden evvel acentenize e-mail yolu ile isim listesini doğum tarihleri gün , ay ve TC kimlik numaralarınızı gönderip, kiralamış olduğunuz guletin kaptanı siz gulete gelmeden biran önce liman çıkışlarını almış olursa, tekneye katıldığınızda zaman kaybetmeden yerleşip biran önce seyre çıkabilirsiniz. Eğer önceden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı acentenize yaptırmışsanız zaman kaybetmeden gulet ile tura başlayabilirsiniz. Bazı müşteriler kendileri tekneye katılmaya geldikleri gün alışverişlerini teknenin şefi ile beraber yapmak isterler ve çok kolaymış gibi hemen marketlere giderler kuru kumanya et balık bakkal kasap baharat içecekler cilt bakım ürünleri derken 4-5 saat olabilen zamanı boşa harcarlar. Teknede kalan arkadaşları sıkılırlar ve negatif bir enerji ile sefere başlarlar. Bu yüzden tavsiyemiz lüks gulet kiralama gelene kadar tüm işlemlerin bitmesine müsaade etmektir ve bunu sadece liste vererek tamamlayabilirsiniz genelde haftalık gulet cumartesi sabah saat 10:00 da tekneden eski müşteri çıkar. Yeni gelecek olan misafirler için tekne baştan aşağı yıkanıp temizlenmesi gerekli olduğundan 4 saat içinde banyolar yıkanıp temizlenir eski çarşaflar çıkarılıp odanın tozu alınır yeni yatak yüzleri serilir. Her odanın kişi sayısına uygun ayak havluları yüz havluları ve banyo havlusu birde denizden çıktığınızda kurulanmak için plaj havluları odaya yerleştirilir.

Gulet Hazırlıkları

kiralik gulet hazirliklari e1626082871720

Gulet hazırlamak kolay iş değildir. Mutfakta önceki turdan kalan bütün yiyecekler içecekler aşçı başı tarafından çıkartılıp yeni gelecek olan misafirlerin alacakları kumanyalar için mutfak temizlenip hazırlanır. Güverteci arkadaşlar önce teknede olan çöpleri dışarı çıkarıp bütün kirli çamaşırları yıkatmak için çamaşırhaneye gönderirler. Öncelikle güvertede bulunan güneşlenme minderlerini doğaya zarar vermeyen marin deterjanlar ile yıkayıp asarlar biran önce kuruyup güverteye yaymak için kiralık gulet baştan aşağı yıkayıp kuruladıktan sonra yeni tatile gelecek olan misafirlerin kumanyasını yerleştirmek için hazırlık yaparlar bu arada özel işi olan şahsi ihtiyaçlarını dışardan kısıtlı süre içerisinde gidermeye çalışırlar bir yandan kumanya yerleştirilir diğer yandan kaptanın tur esnasında teknede çıkan ufak tefek arızaları gidermeye çalışır tüm kiralık gulet personeli canla başla çalışarak misafirlerin hava alanından hareket edip tekneye gelmelerine 25 dakika kala herkes tıraşını olmuş duşunu almış pırıl pırıl kıyafetlerini giymiş, kokular sürünerek paserella da kiralık gulete yeni gurubu karşılamak için beklerler. Size burada yazarak belirttiğimiz bütün işleri 3 – 5 saat içinde yapmış olurlar bunu tekneye yeni katılan misafirler bunu fark etmez bile. Sanarlar ki personel gulet hazırlamış ve bizi bekliyorlar. Oysa adamlar savaştan çıkmış halde durumda iken yine personelin yüzünde tatlı tebessüm eksik olmaz. İşte buna yatçıların terimiyle ekip dayanışması denir. Teknede çalışan personel her ne olursa olsun işini bırakamaz personelden birisi rahatsızlansa işler aksamaya başlar herkesin kiralık gulet görevi bellidir bunun yanı sıra denizde yaşamanın güçlüklerine katlanırlar her sorunun üstesinden kısa sürede gelirler.

Yeni nesil projelerde karpuz kıçı olan kiralık guletler salon kısmının bulunduğu yerden kıç tarafa doğru olan bölümde kullanım alanı kısıtlı olduğundan dolayı sadece arka taraf bölümünde personel kabini veya mutfak konabilecek kadar kısıtlı alanı bulunmaktadır. Salondan öne doğru olan bölümde kabinler konularak inşa edilmektedirler. kiralık guletler iç kullanımları ketch guletler göre kısıtlı olarak bilinirler fakat dışardan görünümü keç guletler ile kıyaslandığında daha estetik yapıya sahiptirler, yeni nesil ayna kıç ketch kiralık guletler yapısı gereği arka güverteleri guletlere göre biraz daha yüksek inşa edilmekte kıç güverteden salona basamak merdivenler ile inilmektedir, kiralık gulet büyüklüğüne göre salondan arkaya doğru kabin sayıları artar veya eksilir, salondan ön tarafa doğru bölümde yine guletlerde olduğu gibi kabinler yerleştirilir, kiralık guletler birde farklı yanı yine salonda yapılmış barın iç tarafından aşağı inerek mutfak bölümü yerleştirilir iç kullanım alanı kiralık guletlere göre çok daha kullanışlıdır.

Kiralık Gulet Kiralık Gulet
Kiralık-Gulet Kiralık-Gulet