Yat imalatı

Yat imalatı

Günümüzde yat imalatı ve tekniklerinin dünya standartlarında yapıldığı ülkemizde west system olarak bilinen epoxy lamine ahsap veya hst olarak bilinen gemi sacından kaliteli sac gövdeler üzerine Aluminyum yada kompozit malzemeler kullanılarak monte edilen guverte ustu  ile son derece dayanıklı güvenilir ve konforlu motoryatlar yapılmaktadır.

2000 yılından sonra yapılan tüm motoryatlar lloyd, ce, rina, veya mca diye adlandırılan, saglamlık ve guvenlik belgesine sahip en yuksek standartlarda motoryat imalatı ile özellikle İstanbul, Bodrum, Antalya ve Fethiye Tersanelerinde kusursuz tekneler imal edilmektedir.
Türkiye de modern motoryat yapımı 1970 yıllara uzanmaktadır. Ülkemizde Ahşap Tekneler gulet veya motoryat olsun en son teknoloji kullanılarak imal edilmektedir. Son yıllarda gelen yoğun tekne talebi karşısında Türk motoryat imalatı altın çağını yaşamaktadır.
Kiralık Motoryat olarak son yıllarda motoryat yapım taleplerini de karşılamak üzere Her boy ve kapasitede tekne uretmek üzere west system epoxy lamine ahşap veya çelik aluminyum yada kompozit yat imalatı gerçekleştirmekteyiz.

Yat imalatı

Motoryat imalatı konusunda dikkat edilmesi gereken hususları temel itibarı ile birkaç önemli detayın bilinmesini tavsiye ederiz. Yat yaptırmayı düşünüyorsanız ve motor yat imalatı konusunda altyapınız yoksa öncelikle detaylı bir araştırma yaparak ve bu işi yapanlara danışarak veya yat yapımında bulunan kaptanlardan bilgi edinerek bu konuda ön bilgi birikimi edinmek gerekir. yat yaptırmak isteyenlerin  öncelikle motoryatı yaptıracağı tersaneyi doğru seçmeli ve tersanede daha önce yapılmış motoryatlar hakkında referans almak gerekir.

Kısaca motoryatın imal edileceği tersanenin güvenilir ve yüksek standardlarda ürün kalitesi kullandığından emin olmak gerekir eğer referanslar yeterliyse supervizor olarak  bir kaptan bulup Yat imalatı yapan tersane sahibiyle tanıştırmalı ve özel anlaşmalar dışında tam yetkiyi vermek üzere birlikte bulundukları bir toplantı ile tersane yöneticisine bildirmeli ve kaptan yetkileri konusunda bir liste hazırlamalıdır.  kaptan imalat suresince yapılacaklara karar verecek ve sizin istemiş olduğunuz proje üzerinde yat imalatı hayata geçmeye başlayacaktır ve doğru işlem ve inşaa süreci içinde yatınızı eksiksiz şekilde zamanında teslim  almanız gerekir..