Yat imalatı

Yat İmalatı

Günümüzde yat imalatı ve tekniklerinin dünya standartlarında yapıldığı ülkemizde west system olarak bilinen epoxy lamine ahşap veya HST olarak bilinen gemi sacından kaliteli sac gövdeler üzerine alüminyum ya da komposit malzemeler kullanılarak monte edilen güverte ustu ile son derece dayanıklı güvenilir ve konforlu motoryatlar yapılmaktadır.

2000 yılından sonra yapılan tüm motoryatlar Lloyd, ce, Rina, veya Mca diye adlandırılan, sağlamlık ve güvenlik belgesine sahip en yüksek standartlarda motoryat imalatı ile özellikle İstanbul, Bodrum, Antalya ve Fethiye Tersanelerinde kusursuz tekneler imal edilmektedir. Türkiye de modern motoryat yapımı 1970 yıllara uzanmaktadır. Ülkemizde Ahşap Tekneler gulet veya motoryat olsun en son teknoloji kullanılarak imal edilmektedir. Son yıllarda gelen yoğun tekne talebi karşısında Türk motoryat yapımında altın çağını yaşamaktadır.
Kiralık Motoryat olarak son yıllarda motoryat yapım taleplerini de karşılamak üzere Her boy ve kapasitede tekne üretmek üzere west system epoxy lamine ahşap veya çelik alüminyum yada komposit yat imalatı gerçekleştirmekteyiz.

Yat İmalatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motoryat imalatı konusunda dikkat edilmesi gereken hususları temel itibarı ile birkaç önemli detayın bilinmesini tavsiye ederiz. Yat yaptırmayı düşünüyorsanız ve motor yat üretimi konusunda altyapınız yoksa öncelikle detaylı bir araştırma yaparak ve bu işi yapanlara danışarak veya yat yapımında bulunan kaptanlardan bilgi edinerek bu konuda ön bilgi birikimi edinmek gerekir. Yat yaptırmak isteyenlerin öncelikle motoryat yaptıracağı tersaneyi doğru seçmeli ve tersanede daha önce yapılmış motoryatlar hakkında referans almak gerekir.

Kısaca motoryatın imal edileceği tersanenin güvenilir ve yüksek standartlarda ürün kalitesi kullandığından emin olmak gerekir eğer referanslar yeterliyse süpervizör olarak  bir kaptan bulup Yat imalatı yapan tersane sahibiyle tanıştırmalı ve özel anlaşmalar dışında tam yetkiyi vermek üzere birlikte bulundukları bir toplantı ile tersane yöneticisine bildirmeli ve kaptan yetkileri konusunda bir liste hazırlamalıdır.  kaptan imalat suresince yapılacaklara karar verecek ve sizin istemiş olduğunuz proje üzerinde yat imalatı hayata geçmeye başlayacaktır ve doğru işlem ve inşa süreci içinde yatınızı eksiksiz şekilde zamanında teslim almanız gerekir.