BaşKiralık Motoryat Göcek Kekova

Kiralık Motoryat Göcek Kekova Rotası

Rotalarımızı kiralık motoryat ile mavi yolculuk için hazırlanarak, siz misafirlerimizin rota seçiminde yardımcı olmak amacıyla şiirsel bir yazı bicimi kullanılmıştır. Bizler kaptan olarak daha önceden bu rotaları motoryat kiralama ile bire bir gezmiş ve bu rotalardaki seçimlerimiz emniyeti, doğası ve deniz temizliği baz alınarak koylar seçilmiştir.

1. Gün: Kiralık Motoryat Göcek Kekova Rotası

Eksiksiz tamamladığımız yatlarımız ile öğleden sonra saat 16:00’ya kadar misafirlerimizi bekliyoruz, tanışma kokteyli ve geleneksel tekne kuralları, size denizi, yatın kullanımını ve rotanın detaylarını anlatacak. Günü limanda harcamamak gerek, ilk mola (Göcek Adası). Beş çayı sonrası Sıralı Büke gecelemeğe gidiyoruz. Sakin ve emniyetli olduğunu bildiğimiz bu koylarda, ilk gece tavsiyemiz dışarıda teknenin üstünde bin yıldızlı otelde gecelemeniz, yıldızların yakınlığı şaşırtacak sizi saman yolu açık seçik.

2. Gün: Kiralık Motoryat Göcek Kekova Rotası

Kahvaltı sonrası rotamız (Ölüdeniz). Bu güzel koy koruma altina alindigi için girmeye müsaade edilmiyor, hemen yakınına demirliyoruz. 2050 metre yüksekten atlayan yamaç paraşütçüleri kumsala inen martılar gibi, öğlen yemeginde aşçı ve personelin telaşı hep size akdenizin hafif mutfağının lezzetlerini tattırmak için.
Yemek sonrası siesta ve yüzme molasından sonra gecelemek için, St. Nikolas adasına  çevrilir rotamız. Bu yarı batık ada, Bizans dönemine ait ve denizi mükemmel. Kaptanınız sizi servis botu ile adaya çıkarsın, hem antik şehri gezin, hemde gün batımını bu adadan izleyin.

3. Gün: Kiralık Motoryat Göcek Kekova Rotası

Kaptanınız programı yetiştirmek ve sizi denizde rahatsız etmemek için gün doğmadan demir alir.
Yedi burunlar ve Patara plajı önünüzde, eğer gün doğumunu seyretmek isterseniz, sizde uyanın! Seyrimiz yaklaşık 3.5 saat. Ilık sabah rüzgarı ve sabah kahvesi size rotayı takip etmek ve denizcilik hakkında fikir verecektir.
Çatal adalarını geçtikten sonra kahvaltı (Yeşilköy furnaz koyunda. ) Öğlene doğru, (kaş bayındır )limanındayız. Kaşlıların yüzmek için tercih ettikleri bu nadide koyda, minik çakıllı plajlar var. Kaş da hemen karşınızda, bu arada ana karaya bu kadar yakın ve her türlü ikmalini Kaş’tan yapan castellorizon adası, bir selamlama mesafesinde. Uluburun dar boğazdan geçince işte likyadasınız. (Kale) tüm ihtişamı ile karşınızda, açık müzedir, çıkmayı düşünürseniz kameranızı almayı unutmayın

4. Gün: Kiralık Motoryat Göcek Kekova Rotası

Kahvaltı için daha mükemmel bir koy olamaz, karaloz bir spiral gibi adeta. Denizle buluşmak için düşünmezsiniz, hatta kim bilir, bir daha bu cennete yolunuz düşermi tadını çıkarın! Yine vira bismillah, rota (çay ağzı ) ,öyle çok görecek şey varki. Andriake geç, roma erken Bizans myra, Likya dönemi, noel baba yani, St. Nikola kilisesi burada, sülüklü plajı sanki akdenize ait olmayan bir kumsal gibi. Demre çayının alüvyonlarıyla dolu çay ağzı zaten kuş cenneti gibi. Bütün bunları bir güne sığdırmak çok zor ya. O eşsiz kumsal ve sonundaki ilginç dere, billur, berrak ve kar suyu kadar soğuk, denemeye değer. Geceleme (gökkaya koyunda), boşuna üç ağızlar dememişler, denizin nerde kara, nerde ada olduğu belli değil, tanrı belliki buraya fazlaca cömert davranmış.

5. Gün: Kiralık Motoryat Göcek Kekova Rotası

Kiralık motoryata ile tatile artık alıştınız güne denizde uyanmaya, kahvaltı zengin, renkli ve iştah sonsuz, bunlar sıhhat işareti. Ama acelemiz, durgun denizde Likya evlerini ve şehrini görmek için. 13. yy daki depremle sulara gömülen evler ve temelleri hemen suyun altında öylesine belliki, seyire devam, koyları kaptanınız göstersin siz beğenin, öğlen yemeği ve siesta istediğiniz koyda olsun. Artık dönüşteyiz, yatıya kalmak için (furnaz koyundayız), geceleme burada. Akşamın neşeli müziği ve aşçımızın altın parmaklar ile yaptığı yemekler, uyumadan önce iki kadeh rakı da sizi bekler.

6. Gün: Kiralık Motoryat Göcek Kekova Rotası

Bu sabahı biraz uzunca yatakta geçirebilirsiniz. Zira kaptan, gün doğmadan vira demir demek zorunda. Seyrimiz dört saat, biraz sallansada yatımız emniyettesiniz. (Ağa limanına) funda çapa işte ayrı bir cennet, durgun, berrak, sakin. Kahvaltı hazır, gününüz aydın, yüzme ve yürüyüş şansını kullanın, parkurun sonunda antik kilise var, görmek isterseniz öğlen yemeği içinde buradayız, siesta ve beş çayından sonra vira bismillah. Dar boğazdan geçip göcek koylarına yeniden merhaba. Rotamız (batık hamam), görmek isteyenlere kaptanınız yatın botu ile yardımcı olacaktır. Tabii koyda yalnız değilsiniz, ama bu güzelliği paylaşmak için gelen yatların güzellikleri de anlayanlara yat ziyafeti.

7. Gün: Kiralık Motoryat Göcek Kekova Rotası

Hep zamanın nasıl çabuk geçtiğini düşünürsünüz, ama mavi yolculuk ille de tanışmak değil mi? Bir şans değil mi? yarının güzel tarafı da var, sevdiklere kavuşmak, onlara anlatacak çok şey var. Kahvaltı sonrası hareketlenen rüzgar olursa, vira çapa yelkenler fora, makina stop, rüzgarın kollarındayız. Rotamız (domuz adası, panço koyu), öğlen yemeği, siesta ve beş çayına kadar buradayız, ama gecelemek için başka koya gidiyoruz. Hemen karşı kıyıdaki (boynuz bükünü ) görmeden gitmek olmaz. Sanki yeşilin tonlarının birbiri ile yarıştığı bu koya gecelemek için geliyoruz. Balık tutmaya merakı olanlar haydi! Akşamlığınızı kendiniz çıkarın. Yemek ve sonrasındaki sohbet, deniz adamları kıvamında hep, bir yanı yeniden buralara dönmek planları ile romantik gece yıldızları sayarken biter burada.

8. Gün: Kiralık Motoryat Göcek Kekova Rotası

Kahvaltı, toplanma telaşı, valizler, adresler vs. kaptanınız usulca demir kaldırıyor, eh artık dönüş başladı eve. Zarflarınızı unutmayın! Adettendir bu genç deniz adamlarına, daha fazla sevdirir denizi, eh sizcede bu mutlu geçen yolculuğun ifadesi değil mi? Saat 10:00 rıhtımdasınız artık, denizciler valizlerinize yardımcı olacak ve aracınıza kadar eşlik edecekler size. Yeniden görüşmek üzere.-Fethiye – Kekova – Göcek

Motoryat Kekova Rotası Motoryat Kekova Rotası