Satılık Yatlar

Satılık Yatlar

Satılık Yatlar

Satılık yatlar bölümümüzde bulunan üç ayrı karakteristik olan tekneler olarak belirttiğimiz satılık motoryat, satılık guletler,  satılık yelkenli yatlar, sayfamızda ayırmış bulunmaktayız. Satılık yatlar bölümünde motoryatlar listemizde sıralama olarak koymuş olduğumuz motoryatları büyük boydan başlayıp küçük teknelere kadar sayfaları dolaşabilmenizi kolaylaştırdık. Bunları sıralayarak kolay olsun diye tasnif ettik. Eğer satılık yatlar üzerinde yazılı olan satış rakam tekneyi satın almak için bütçenize uygun bir rakam ise bize kiralık motoryat dan bize yazarak fiyatı konusunda ayrıntılı olarak yazışabiliriz.

Sayfamızdaki satılık yatlar teknik olarak öğrenmek istediğiniz hususları yazarak veya arayarak sorabilirsiniz. Satılık mega yatlar konusunda sormak istediğiniz hususlar olur ise çekinmeden arayıp birebir satılık yatların teknik donanımları makine dairesi düzeni elektronik sistemleri veya yatın gövdesindeki materyal hakkında ne bilmek isterseniz bize yazmayı ihmal etmeyin özel yapılmış yelkenlilerde donanımlar, satılık fiber, küçük yelkenlilerde makine yerleşimleri kabin rahatlıkları ve tekneye ait her tür eksiklikleri bizlere sorabilirsiniz.

Satılık yatlar fiber veya komposit yelkenlilerden söz etmek gerekirse fiber yelkenli satılık yatlar geçmişteki deneyimlerine dayanarak fiber yatlar kendini kanıtlamış durumdadır. Fiber yat almak isteyenler  fiberin durumunu öğrendikten sonra gönül rahatlığıyla satılık yatı alabilirler. Aynı şekilde komposit yat için bahsedebilmemiz mümkün değildir. Komposit imalatının uzun bir geçmişi olmadığından dolayı şuan denenmektedir. Gelecek zamanın ne göstereceğine bağlı fiber kadar ömrü olup olmayacağını hep beraber göreceğiz yine de fiber ve çelik yatları ile lamine ahşap satılık yatlar olarak malzeme tavsiye etmemiz en doğrusu olacaktır.

Yat satın almak isteyenler ve yatını satmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlar için yatı alacak olan kişiye yatın detay bilgilerini anlatıp doğru bilgilendirmek gerekir. Eğer detayları doğru şekilde anlatmazsanız yatı ekspertiz için gelen kişi tarafından doğru bilgi vermediğiniz anlaşıldığında arada güven kalmaz ve mahcup olursunuz. Satılık yatlar ile ilgili yat satın almak isteyenler için tavsiyemiz anlayan biri ile yatı görerek ve yat sahibine doğru sorular sorarak detay ve önemli arızaları öğrenebilirsiniz. Daha sonra eğer ilgileniyorsanız fiyatını konuştuktan sonra ekspertiz için aracı yada broker dediğimiz veya bilirkişi hizmeti veren firmalardan yararlanarak yatın gerçek değerini öğrenip ve arıza ve bakılması gereken detaylardan yola çıkarak yat sahibini düzgün bir teklif yapılır, yat sahibi bu teklifi kabul ederse yatı satın almak için devir işlemleri başlatılır.

Satılık guletler olarak yazmaya çalıştığımız konular guletlerde istenen yenilikler ve beklentilerdir. 2002 yılında İstanbullu bir beyefendiden bir gulet satın almıştık. Gulet, satın aldığımızda 32 yaşındaydı. Biz yatın üçüncü sahibi olmuştuk. guletin atasözü deyimi ile mihrap hala yerinde dedikleri kadar varmış, teknik olarak birkaç yenilik yaptık. Mesela jeneratörü yeniledik pis su tankları, klima sistemleri, ve tuvalet klozetlerini değiştirdikten sonra 3 yıl hiç masraf etmedik ve şimdiki sahibi bir İngiliz, 44 yaşında bir gulet ufak tefek bakımları dışında bir şeyi yok buradan şunu demeye çalışıyoruz ahşap bir teknenin ömrü çok uzun olabiliyor. Pek çok kişi bunu böyle söylemiyor ve ahşabın her zaman çok daha masraflı olduğunu söylüyor.

Gerçek bizim yaşadığımız doğrulardır diye düşünüyoruz ve ahşap teknenin yaşı olmaz diyoruz çürümeye yüz tutan parçayı değişip yıllarca kullanabileceğiniz bir tekneniz olabilir. Yelkenli gulet anlayışı olarak günümüzdeki yeni inşa edilen guletler çok daha dayanıklı olduklarını söyleyebilmek mümkündür. Epoxy malzemenin kullanımıyla beraber lamine sargılarda papeller plastik çakılmakta veya çakılan papeller epoxy tuttuktan sonra söküldüğünde lamine gövdede metal hiçbir malzeme olmadığından epoxy yapıştırıcının kullanıldığı bir lamine sargının ömrü diğer materyallere göre çok daha uzun olabilir. Tekne bakarken satılık guletleri göz ardı etmeyin. Aynı zamanda rahatlık ve konfor açısından aynı boyda olan diğer teknelerden çok daha kullanışlı ve konforludurlar.

Satılık Yatlar Satılık Yatlar