Kiralık Motoryat Antalya

Kiralık Motoryat Antalya Kaş Rotası

Antalya, kaş kiralık motoryat Rotasındaki en önemli özelikler antik medeniyetlerin yoğunluğudur ancak hemen antalyaya yakın olan köprülü kanyonda rafting yapabilme imkanıda var. kiralık motoryat ile ilk durakta phaselisle başlayan hemen yakınındaki olmpos antik şehirleri olduğu gibi demrede andriake ve üç ağizlardaki simena bu rotanın üstünde bulunan antik şehirlerdir ki hepsi likya devrinden kalma dır ve en erken tarih 2300 yıldır ve bu şehirlerde likyanın yanı sıra roma ve bizans dönemlerine ait yapılar da bulunmaktadır. Ayrıca adrenalin tutkunları için kaş ta yamaç paraşütü yapabilme sansıda bulunmaktadır.

1. Gün: Kiralık Motoryat Antalya Kaş Rotası

Havaalanı ve marina arasında mesafe ortalama 40 dakikadır. transfer araçlarımızla yada kendi imkanlarınızla kiralık motoryat limanda bekliyor olacak yata katılım akşam 16 00 ya kadar olmalı kamaraların paylaşımı ve yerleşme sonrası tanışma kokteyli sırasında kaptanınız yatın ve sizin güvenliğiniz için bilmeniz gerekenler konusunda yardımcı olur ki bunlar sizin olduğu kadar diğer misafirlerin tatillerinin selameti ve kıymetli zamanları boşa harcamama konusunda çokta önemlidir. ilk gece marinadayız akşam yemeği sonrası antalyayı görmek isterseniz kaptanınız size yardımcı olacaktır seyir sabah erken başlıyor. Kahvaltı ve yüzme molası için sıcan adasındayız adını göruntüsünden alan bu adanın yarısı depremlerle sulara gömülmüş üstünde erken bizansa ait surlar bulunuyor. kiralık motoryat ile rotamız Olympos belkide akdenizin en sulak vadisidir her köşesinden tatlı su pınarlarının kaynadığıve üç medeniyetin izlerini taşıyan bu güzel şehir hala üstündeki harabeleri ile fikir veriyor. korsan zeniketesin bu güzel sehri denizden girişte iki lahitle karşılar sizi bir kaptana ait olduğu bilinen lahit kitabesinde yelkensiz ve direksiz bir geminin altında şöyle yazıyor.

Girdi limana demirledi gemi birdaha çıkmamak üzre

artık ne rüzgardan ne gün ışığından umut var

işik taşıyan şafağı terk ettikten sonra kaptan eudemos

gömüldü oraya gün misali kısa ömürlü kırılan bir dalganın üstündeki köpük gibi

2300 yıllık bu şehir çok ilginç ama gecelemek için rotamız adrasan çavuş köy

2. Gün: Kiralık Motoryat Antalya Kaş Rotası

Gün doğmadan kalkıyoruz bu güzel koydan yolumuz kısa motoryat kiralama ile ortalama 2 saatlik bir seyirle kahvaltı için çay ağzındayız Demre muhteşem kumsalları antik harabeleri ve noel baba diye bildiğimiz snt nikola kilisesi ile ve yine üç medeniyetin izlerini taşıyan tarihiyle meraklısına gerçek bir göz ziyafeti ancak seyir sonunda kahvaltı evveli bu berrak koyda yüzmek sürpriz olacak size Demre çayının soğukluğu ve denizin sıcaklığı karışmıyor. kahvaltı sonrası karaya çıkın ister harabeleri keşfedin yada myra nın muhteşem anfitiyatrosunu yada ince kumlu kumsala çıkın ..kaptanınız yardımcı olacaktır eğer sahile çıkarsanız sonundaki vaha görünümlü derenin kenarına gidin ve suya girin kar suyu soğukluğundaki bu sodalı dere çok ilginç ayrıca geçmeyen yaralara ve cilde iyi geldiğini bildiğimiz kaynak ta çok uzak değil. Akşama gökkaya dayız bu sakın koy adası ve harabeleri ile çok keyifli ve güvenli

3. Gün:

Kahvaltıya gökkayadayız bu denizin ve koyların kıvrımlar la birbirini okşadığı koy. çam ve kekik kokularıyla baş döndürücü. kale köyünün denizci kızları kış boyunca yaptıkları el emeği şal parero yada eşarpları satarak okul harçlıklarını çıkarıyorlar küçük sandalları ile bu becerikli kızlar her dildende satış yapacak kadar konuşabiliyor kahvaltı sonrası kiralık motoryat ile rotamız batık şehir Simena bu 2700 yıllık şehir ve üstünde bulunduğu ada depremler sonunda sulara bir kaç metre daha batmış su altındaki harabeleri görmek için durgun saatler de orda olmak gerek. öğlen yemeginden önce kale ye uğruyoruz açık müze olmaklığı ve yüksekliği nedeni ile üç ağızları görüntüleyebileceğiniz en güzel yer isterseniz öğlen yemeği için sahıdeki lokantalarla anlaşın taze balık ve ahtapot u kekikli zeytinyağında mangalda pişiriyorlar ,harika. öğlen sonu rotamız kuşluk yada ada boğazı yüzme molası sırasında aperatifler akşam çayı ve siyestası sonrası doldurun yelkenlerinizi fırışka rüzgarla gecerken körfezi boydan boya Üçağızların yakınındakı hangisi müsait ise o koyda geceleyin.

4. Gün:

Kahvaltıyı bulunduğunuz koyda hazırlasın aşçınız sayısız zengin ve mutlu sofranızı. Ama siz sabahın durgunluğunu atın bir üstünüzden, deniz billur berrak, su sıcaklığı mükemmel.. kıpırtısız denizde buralarda olmanın ayrıcalığını yaşayın. kahvaltı bitiminde kiralık motoryat ile rotamızı kaşa çevirir kaptanımız dar boğaz ulu burun derken filmlere konu olmuş kastellorizon (meyisti) adasını geçince kaş gözükür hemen yakınındaki bayındır koyundayız öğlene. yüzmek ve su sporları için müsait bu koy Kalmak içinde çok müsait ama gecelemek için hem su ve elektrik hemde kumanya takviyesi için kaş limanındayız. aksam üzeri kartal gibi limana iniş yapan yamaç paraşütçüleri adrenalin sevenler için müthiş macera. ama gün batımına gemicilerden bir şişe şarap ve iki kadeh isteyin hemen mendirek üstüne , gün batımını buradan seyredin doyumsuzdur. Akşam yemeğine dışarıda almak isterseniz hemen liman üstündeki her zaman gülümseyen ve yemekleri cömertliği ve misafirperverliği ile smiles restaurat ı tavsiye ediyoruz aradığınız her türlü lezzeti uygun fiyatlarla bulacaksınız çanlı müzik yapan bir dolu yer var tercih ettiğiniz müziği dinleyebileceğiniz

5. Gün:

Kahvaltı kaş limanında, hemen sonrası demir alıyoruz rotamız üç ağızlar. iç denizdeki üç ağiz köyünde Kiralık motoryat ile demirliyoruz hemen karşıda Likya lahitleri duruyor isterseniz köyü ve lahitleri görün öğlen yemeğine buradayız ama sonrası vira demir yakın koylardan birinde yüzmek ve siyesta için gidiyoruz akşam yemeği için gideceğimiz koy karaloz koyu bu eşsiz güzellikten pay almak için gecikmemek gerek zira yatıya kalmak isteyen yatlardan önce gidip demirlemeliyiz gece için. bir at başı gibi koylardaki geçitten içeri giren bu koy mavinin tüm renklerine sahip berrak ve sakin deniz insana rüya hissi veriyor. Geceniz aşçınızın mahareti ile neler yapabildiğini gösterdiği şölene dönüşsün yıldızlar ,saman yolu geçidi öyle net ve yakın ki bu sessizliği müzikle süsleyin ve bu hareketli günü dost meclisinde meyden değil ama bu huzur ve güzellikten sarhoş olarak demlenin.

6. Gün:

Erken kalmak için zorlanmayacaksınız bu cam ve kekik kokulu koyda, metrelerce derinlikten çakılları sayabildiğiniz, mavinin her tonunu görebildiğiniz sabahı yüzerek yaşayın. kahvaltı sonunda vira demir zira yolumuz uzun Finike körfezini geçerken sırtı denilen olta düzeni ile balık tutmayı deneyin şansınız varsa ve zamanında doğru bölgede iseniz orkinos yavrusu yakalamanız mümkün rotamız 2 saat eğer hava sakinse sulu adanın kumsalına demirleyin yada kara pınara çıkın sahile kumsalda yada ince çakılda oynayın deniz kristal berrak.öğlen yemeğine buradasınız. öğlen sonrası çıkan rüzgarla doldurun yelkenlerinizi ve yelkenle Sazak koyuna gelin. sahilde camları küçük kumsalı ve kayalıkları ve sakın denizi ile tam bir görsel şölen. ama gecelemek için önceleri olympos şehrinin limanı olan porto ceneviz deyiz. sahilde ince çakıllı kumsal harika sonunda bir balıkçı barakası var ve taze balık. olmazsa yatınızda kalın aşçınız mangal yaksın ve hazırladığı mangal kenarı çilingir sofrasına rakınızı kapıp yanaşın.

7. Gün:

Kahvaltı sonrası koylar yakın ve çeşitli hemen çıralı koyunun yanındaki maden koyuna geliyoruz burası deniz kaplumbağalarının yumurta bıraktıkları sahıllerden hemen koyun sonunda akan dere burayı vahaya benzetmiş yemyeşil ama çıralı buraya çok yakın, yürüyüş yapmak isterseniz kaptanınız yatın botuyla sizi sahile çıkarsın yaklaşık 30 -35 dakikalık bir yürüyüşten sonra chimera yani çıralıdasınız belaropontesin ağzından ateş saçan canavar chimera sanki hala can çekişiyor dağın belirli yerlerinden çıkan doğal gaz bir kibrit ateşi ile tutuşuyor zaten hemen yanındaki denize en yakın ve en yüksek dağ olan Olympos bütün haşmeti ile arkanızda ve mitolojiyi doğrular gibi. evet biraz acele etmek gerek zira gecelemeye Phaselisteyiz. bu Akdeniz de nadır güzellikteki antik limanlardan biri olan Likya kentlerinin küçük ama zengin şehri, harabeleri ile geçmişteki ihtişamı anlatıyor.üç devrin izlerini taşıyan bu kent sanki korsanlar ve tabiat ana tarafından cezalandırılmış,buna rağmen kumsalı ,cam ağaçları,harabeleri Yarısı denize gömülmüş Akropolisi ile Akdenizin en güzel antik şehri olduğu kadar güvenli ve korunaklı

8. Gün: Antalya, Kekova, Kaş, Antalya

Sabah kahvaltısını bu eşsiz antik limanda alın ama Antalya limanına yolumuz uzun siz yol için hazırlıklarınızı yaparken kaptanınız vira bismillah demir kaldırıp yola koyulmuştur bile sonsuza dek veda etmeyin bu büyülü mavi yolculuk daha çok kez çeker kendine sizi. her günü ve sabahını ayrı güzelliklerle uyanmak başka seyahatlere mahsus değildir pek. denizcilerin zarflarını onlara olan vefanızla tamamlayın ve öyle gönülden verin ki bu yalnız denizciler,emeklerinin karşılığında boşa vakit kaybetmemiş olsunlar zira onların çalışma mevsimleri yılda altı ay. kalan zamanda yine yalnız yine umut dolu olacaklar zira denizci olmak ruh işidir ve çokta fazla sayıda çıkmıyor. Artık limana giriyoruz servis araçlarımız bekler durumda denizciler valizlerinizi aracınıza yerleştirsınler ve işte vedalar tekrar buluşmak üzere.