Yelkenli Yatlar

Yelkenli Yatlar

Kiralık Yelkenli Yatlar

Yelkenli yat kiralamak isteyenler bize internet üzerinden ulaşarak personelli yelkenli veya kaptanlı yelkenli yatlardan beğenmiş olduğunuz yelkenli yatı kiralamanıza yardımcı olmak için ayrıntılı bir şekilde isteklerinizi cevaplayarak sizlere en doğru yelkenli yatı kiralamanızı sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Lüks yelkenli yat konusunda bilgi edinmek isterseniz lütfen bizi aramaktan çekinmeyin ve denizde yelkenli yat kiralama ve yelken seyri yapmak isteyenlerin bilmek istedikleri yatın ihtiyaçları kumanya, personel ve rotalar hakkında kısaca bizden sorarak öğrenmeniz bilakis bizleri çok mutlu edecektir.

Sayfamızın başında yazmış olduğumuz gibi yelkenli yat kiralama ile denizde yapabileceğiniz en mükemmel tatil hakkında biraz izahat vermek isteriz. Tekne gezileri olarak seçeceğiniz bölge çok önemlidir, daha önceden deneyiminiz yoksa uzun seyir mesafelerinde yatınızın sallanabileceğini unutmayın bunun için alacağınız önlem sadece deniz tutma hapıdır sefere çıkmadan bir saat önce almayı unutmayın. Eğer yelkenli yat için çok çocuklu bir aile iseniz öncelikle gezilecek rotaya önem göstermelisiniz. Denizler den fazla etkilenmeyen rotaları tercih etmelisiniz. Genelde yelkenli yat sıkış tepiş olduğundan çocuklar biraz sıkılırlar bundan dolayı sallantılı bir rota seçerseniz çocuklar rahatsızlanmaya başladığında sizleri de rahatsız etmeye başlarlar. Kiralamış olduğunuz yelkenli yatın çocuklar için uygun olup olmadığına dikkat edin.

Yelkenli yat kiralama çocuklar sıkılmasın diye mutlaka yanınıza çocukların sevdiği filimler oyunlar internet olmazsa olmaz ihmal etmeyin çocuklar yatta sıkıldıklarında almış olduğunuz filmlerin çok işe yaradığını göreceksiniz, unutmadan belirtelim kiralık yelkenli yat ile charter için kiraladığınız yelkenlinin salonunda mutlaka televizyon dvd veya vcd-çalar olup olmadığını sormayı unutmayın.

Yelkenli Yatların Benzersiz Zevki

Satılık Yelkenli Yatlar

Sayfamızdaki kiralık yelkenli yat ile mavi yolculuk için genelde personeli ile birlikte kiraya vermekteyiz. Lüks kiralık yelkenli yat ile mavi yolculuk yapmak isteyenler kendilerinin ayrıcalıklı olduklarını mutlaka hissederler. Bunun nedeni sadece tatil yapmak için personelli kiralık yelkenli bulup bütün hizmetinizin ayağınıza geldiği  güzel koylarda yüzerek, mutlu bir şekilde işinize dönmek kadar sade değildir. Denizin verdiği doğal ortamı kullanarak yelken açmayı öğrenmek  rüzgarı yakalayıp kaptanınız ve gemicilerle beraber yelken açıp, yelken ve rüzgar hakkında tecrübe edinmek gibi burada kolayca anlatılamayacak yelken mutluluğunu keşfedip, yelkencilerin neden kendilerini denizde farklı hissettiklerini daha iyi anlayacaksınız.

Günümüzde kiralık yelkenli yatın kiralanmasında başta bilmeniz gereken en önemli unsur personelli yelkenli yatlar ve personelsiz yelkenli yatlar olarak sınıflandırabiliriz. Personelli büyük yelkenli yatların büyüklükleri ağır yelken donanımları nedeniyle kalabalık personele ihtiyaç duyulmaktadır.

Yelken yatlar ve donanımları profesyonellik ister yelken deneyimi olan yatların  personeli de  mükemmel bir ekip olmalı. Bu nedenle denizde tayfa olarak çalışan her kes ne yapması gerektiğini bilir yada bilmek zorundadır. yani bu bir futbol takımı gibidir. bütün oyuncuların görevi bellidir. Küçük yelkenli yatlar amatör olarak bakarsak bir yelken açmayı bilen ve daha önceden yelkenli yatlar konusunda tecrübeli olan öğretici kaptan ile yelken açmayı öğrenmek ve yelkenli yatlar yalnız kullanma güvenini sağlamak için birkaç kez öğretici kaptan hocalar ile denize açılıp tecrübe kazanmak yelken sporunda çok gerekli olan eğitimi almış olur.

Yelkenli Yat Yelkenli Yat